Як зберегти робочий ритм та продуктивність співробітників які працюють із дому?

Як зберегти робочий ритм та продуктивність співробітників які працюють із дому?

Пройшов майже місяць з того часу як вся Україна пішла на карантин, а бізнес на віддалену роботу. Якщо для співробітників, які звикли так працювати нічого не змінилося, то для більшості робота із дому є незвичною і може вплинути на загальний стан, що в свою чергу може позначатися на бізнесі в цілому.

Як же не зменшувати звичний ритм перебуваючи 24/7 майже в замкнутому просторі і при цьому залишатися ефективним? Ми зібрали лайфхаки команди e-Docs і CEO Оксани Думанської – як будучи «майже астронавтом МКС» у своїй квартирі залишатися продуктивним і адаптуватися до нових умов роботи:

#режим.

Вкрай важливо зберігати звичний ритм, який у вас був під час роботи в офісі. Наприклад: Підйом о 7 ранку, початок роботи о 9 і в 18 фініш. При цьому потрібно дотримуватися своїх повсякденних офісних звичок, випити чашку кави або чаю безпосередньо перед виходом із дому (о 8:15), можливо комусь комфортніше буде працювати в костюмі навіть вдома і т.д. Вчені встановили, що звичка виробляється протягом 21 дня, а організм пам’ятає, що після певних ритуалів починається робота.

#спілкування

В офісі ми постійно бачимо колег і спілкуємося з ними. Сучасні технології дозволяють проводити регулярні зустрічі в онлайн режимі. В нашій команді деякі зустрічі ми проводимо в режимі відео-конференцій. Раз в тиждень ми обов’язково збираємося всією командою, щоб обговорити всі події минулого тижня, наші досягнення та плани. Також дуже важливим є спілкування з кожним членом вашої команди. Краще мати надлишок комунікації, ніж непевність та відкриті питання, на які ти легко можеш дати відповідь.

#робочемісце

Оформіть робоче місце максимально наближено до офісного. Якщо у вас є окреме робоче місце, краще віддати перевагу їм для роботи, а не дивану. Звичайно ж можна змінювати місця роботи, якщо це сприяє процесу.

#повітря

Відомо, що без їжі людина може прожити 8-12 днів, без води – 8 днів, а без кисню – до 6 хвилин. Тому, частіше провітрюйте приміщення, по можливості виходьте на балкон подихати свіжим повітрям.

#атмосфера

Відтворіть комфортну робочу атмосферу. Хтось звик працювати в цілковитій тиші, хтось для натхнення включає музику, а комусь без офісу з його шумом складно уявити себе на робочому місці. Для цього можна скачати добірку офісних шумів за посиланням https://bit.ly/2xNuNec.

 #рухайся

Рух – сила, а сидіння на місці – похід до крамниці за одягом більшого розміру). Навіть зі звичайним офісним графіком, ми так чи інакше рухаємося та ходимо по кілька кілометрів щоденно. Незважаючи на те, при ситуації яка склалась, пройдені відстані скоротилися до мінімального, намагайтесь рухатися якомога більше. Регулярно вставайте та ходіть по квартирі, вийдіть на балкон та зробіть мінімальну зарядку.

#feedback

Важливо отримувати регулярний фідбек щодо ситуації в команді. Стежте, що при віддаленій роботі вдається краще, легше, а що навпаки. Це дозволить покращити емоційний стан кожного співробітника та зробити роботу більш ефективнішою.

Ми переконані, що криза – це всього лиш нові виклики та можливості!

Ваш e-Docs